V pondělí 27. 9. 2021 bude Obecní úřad v Záměli včetně knihovny U Z A V Ř E N

V pondělí 27. 9. 2021 bude Obecní úřad v Záměli včetně knihovny U Z A V Ř E N

Příběhy domů – soutěž
30.09.2021

Příběhy domů je literární soutěž, kterou připravila Knihovna města Hradec Králové, dále jen KMHK, v rámci krajské kampaně čtenářství.

Je to výzva nejen pro čtenáře naší knihovny, ale i pro čtenáře všech knihoven v regionu. Pokud se knihovny nebudou chtít zapojit do celokrajské soutěže, ale chtěli by něco takového uspořádat pouze v rámci své knihovny, KMHK dává připravené podklady soutěže k dispozici a můžete je využít.

Bližší informace a pravidla na přiložených letácích z KMHK.

pravidla

Virtuální Univerzity třetího věku - VU3V 2021/2022
05.10.2021

Přihlaste se do Virtuální Univerzity třetího věku. První přednáška zimního semestrálního kurzu Rituály evropských královských rodů začíná v úterý 5. října 2021 v 9 h v konzultačním středisku v Městské knihovně v Kostelci nad Orlicí. Zájemci volejte městskou knihovnu 724 329 557 a 724 733 940. Více informací: https://e-senior.czu.cz

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka
01.11.2021

SKIP ČR vyhlašuje třináctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Hlavními sponzory projektu jsou nakladatelství Triton a SKIP ČR. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny.

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností.  V období od prosince 2021 do května 2022 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit.

Probehlé aktuality [zobrazit]